Hakkımızda

header_img

Tarımkariyer.com tarım sektöründeki; çiftçi, işçi, aracı ve kurumsal tarım üreticilerini bir araya getirerek, tarafların ihtiyacı olan nitelikli iş ve işçileri aynı platformda buluşturmak amacıyla kurulan bir web sitesidir.

Çiftçiler:

Tarlalarındaki üretime hazırlık, ekme, biçme ve hasat işlerinde gereksinim duydukları nitelikli işçileri bulmak amacıyla kolayca ilan verebilmektedirler. Arazilerine ilişkin detaylı görsel ya da videoları ekleyerek ilanlarını önceliklendirebilirler.

Mevsimlik tarım işçileri: 

İş arayan tarım işçileri, hem kendi yaşadıkları illerde hem de Türkiye içinde üretim yapılan diğer illerde çalışmak üzere, tecrübeli oldukları alanı belirterek hızlıca iş arama ilanı verebilmektedirler. Bu şekilde, bir işi tamamladıktan sonra, yeni açılmış olan diğer tarım işi ilanlarını önceden görüp ileriki günler için çalışma takvimlerini planlayabilmektedirler.

Ekip olarak çalışan aracılar:

Tarım sektöründe işçi ekiplerine öncülük eden aracılar tarimkariyer.com üzerinden ekip sayısını ve iş tecrübelerini belirterek istedikleri sürelere göre ekipleri için iş arama ilanı verebilmektedirler. Bu aşamada ekiplerinin tecrübelerini gösteren video ve görseller ekleyebilirler. Bu sayede, işçi arayan çiftçiler ya da kurumsal üretim yapan firmalar başvuruları önceden değerlendirebilmektedirler.

Kurumsal üreticiler:

Tarım sektöründeki ürünler ile üretim yapan firma ya da fabrikalar aradıkları nitelikli mevsimlik tarım işçileri için iş ilanı verebilmektedir. Bu şekilde, üretim ya da hasat öncesi iş planlarını yapabilmektedirler.

Tarım makinesi sahipleri:

Sahibi olduğu traktör veya diğer tarım araçlarını kiralamak isteyen ya da aracıyla tarlada günlük olarak çalışmak isteyen kişiler de kolaylıkla araçları için ilan verebilmektedir.

Tarım mahsulünü satanlar:

Tarlasında üretim yapan ve mahsulünü değerinde satmak isteyen üreticiler ücretsiz kolayca ilan verebilmektedir. Bu şekilde büyük zincir marketler dahil tüm alıcılara ulaşabilmektedirler.